Koronavirüsün ilacını bulan profesör Raoult, ölümle tehdit ediliyor

Marsilya Üniversitesi Hastanesi'nde çalışan ve koronavirüs testlerini yapan Profesör Didier Raoult, sıtma tedavisinde kullanılan klorokin ilacının covid-19 için kullanılabileceğini belirtti. Tehdit ve gözdağların ardı arkası kesilmedi

Koronavirüsün ilacını bulan profesör Raoult, ölümle tehdit ediliyor

Dr. Raoult, klorokini yeni tip koronavirüse yakalanan 24 kişide test etti, hastaların yüzde 75'i de iyileşti. İyileşme sürecinin 6 gün sürdüğü ifade edildi. Fransa’nın resmi gazetesinde yayımlanan kararnamede klorokinin Kovid-19'un tedavisinde doktor kontrolünde kullanabileceği belirtildi.

"Meflokin nedir? Meflokin ilacı koronavirüs tedavisinde kullanılacak mı?    " HABERİNİ OKUYUN

Ancak bugün Fransız basınında Prof. Raoult’u tehdit eden kişiler hakkında soruşturma açıldığı ifade edildi.

Euronews’in aktardığına göre Prof. Raoult'u arayan kimliği belirsiz bir kişinin "Yarın saat 14.00'e kadar bu saçmalıkları dile getirmeye son vermezsen, olacakları görürsün" sözleriyle tehdit ettiği belirtildi.

Bir gün sonra Raoult'a gönderilen mesajlarda ise "Klorokin ilacıyla ilgili sözlerinden geri adım atman için 4 saatten az süren var" denildi.

Prof. Raoult'u tehdit eden şahıslara 'kamu hizmeti yürütenleri öldürmekle tehdit etmek ve gözdağı vermek' suçlamasıyla soruşturma açıldı.

Kaynak: Independent Turkish

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2020, 16:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER