Kütahya'da koronavirüs alarmı: Camilerde ibadete ara verildi

Koronavirüs salgını nedeniyle tüm yurtta adeta alarm verilirken, her il ve ilçede yeni tedbirler alınmaya başlandı. Kütahya'da ve ilçesi Tavşanlı'da da flaş kararlar alındı

Kütahya'da koronavirüs alarmı: Camilerde ibadete ara verildi

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde koronavirüs salgının artması nedeniyle ev ziyaretleri yasaklandı. Ayrıca camilerde ibadete de ara verildi.

9 Kasım tarihine kadar getirilen kısıtlamalar çerçevesinde pazar, kahvehane ve çay bahçeleri kapatıldı.

Kütahya'da ise İl Hıfzıssıhha Kurulunca izolasyon amaçlı karantinaya alınan bölgede ikamet eden (sağlık, kolluk kuvveti ve kurumunca hizmetine ihtiyaç duyulanlar hariç) kamu ve özel sektör çalışanlarının herhangi bir sağlık kuruluşundan sağlık raporu almaksızın karantina süresince (14 gün süreyle) idari izinli sayılacak.

Kütahya Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu kararınca ayrıca; tüm il genelinde pozitif ve temaslıların ikamet ettikleri konutların giriş kapılarına; İl/İlçe Mahalli Denetim Ekipleri ve kolluk tarafından yapılacak ilk ziyarette  ‘Bu konut görüşme ve ziyarete kapalıdır’ ibaresi içeren yazı asılmasına, asılan yazının yırtılması veya kaldırılması durumunda sorumlular hakkında Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri kapsamında işlem yapılması yönünde karar alındı.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2020, 22:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER