Marmaray İstasyonu'nda koronavirüs tedbiri: Tek Tek tespit ediliyor

Koronavirüsle mücadele kapsamında vatandaşların daha güvenilir bir yolculuk yapabilmesi için Marmaray istasyonlarına termal kameralar kuruldu. Kameralar sayesinde yolcuların ateşleri ölçülüyor

Marmaray İstasyonu'nda koronavirüs tedbiri: Tek Tek tespit ediliyor

Corona virüs ile mücadele çerçevesinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından kalabalık olan Marmaray istasyonlarına termal kameralar kuruldu. Girişte yer alan termal kameralar sayesinde Marmaray ile seyahat edecek yolcuların ateşleri anlık olarak ölçülüyor. Kameradan aktarılan görüntüleri ekran başında takip eden güvenlik görevlileri ateşleri belirli bir derecenin üzerinde olan vatandaşların yolculuk yapmasına izin verilmiyor. 

marmaray koronavirüs

Vatandaşlar ise girişlere yerleştirilen termal kameralardan oldukça memnun. Marmaray'ı kullanan bir vatandaş yapılan yeni uygulama ile ilgili, Ben ilk gelirken Marmaray'a binmiştim. Fark ettim kamerayı gördüm. Dedim bir şey için burada herhalde kamera. Ama güzel bir uygulama memnun oldum şahsen. Toplu taşımayı kullanırken bir gerginlik oluyor insanlarda. Hem çok yakın mesafede yolculuk yapmış oluyorsunuz. Bu anlamda ateşi ölçebilen bir sisteme geçildiyse çok memnun oldum." dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER