Mutasyonlu virüs o ilçede çıktı: Bir kişi karantinaya alındı

Türkiye'ye İngiltere'den gelen mutasyonlu koronavirüs hastası bir kişinin Balıkesir’in Edremit ilçesinde karantina altına alındığı belirtildi.

Mutasyonlu virüs o ilçede çıktı: Bir kişi karantinaya alındı

İngiltere'den hava yolu ile gelen ve mutasyona uğramış koronavirüse yakalandığı öğrenilen bir kişi Balıkesir'in Edremit ilçesindeki evinde karantina altına alındı.

Mutasyona uğramış corona virüsü taşıyıcısı olduğu tespit edilen kişide semptomların hafif olduğu, evinde karantina altında tedavisinin devam ettiği öğrenildi. Karantina altına alınan evde yaşayan diğer kişilerin yapılan testlerinin ise negatif çıktı.

Edremit’te yapılan test sonucunda mutasyonlu corona virüsü taşıyıcısı olduğu tespit edilen kişi hakkında bilgi veren Edremit Kaymakamı Turgay Ünsal virüsün tespitinin hem ardından evin karantina altına alındığı, gerekli sağlık ve güvenlik önlemlerinin alındığını ifade ederek, “Tüm tedbirleri aldık, bir sıkıntı yok. Evinde. Aile karantinası uyguluyoruz. İngiltere’den gelen bir hasta. Normal çalışma düzenimizde tüm tedbirleri uyguluyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER