O görüntüler Bilim Kurulu Üyesi Özlü'yü çileden çıkardı!

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında, normalleşme sürecinde dışarı çıkan vatandaşların tedbirsiz ve duyarsız davranmasına sert tepki gösterdi

O görüntüler Bilim Kurulu Üyesi Özlü'yü çileden çıkardı!

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, koronavirüs salgınına rağmen başlayan normalleşme sürecine ve duyarsızlığa tepki gösterdi.

Prof. Dr. Özlü, sosyal medya hesabından yasaklara uyulmadığı için meydana gelen koronavirüs olaylarını paylaşarak, vatandaşları uyardı.

1 Haziran’da başlayan normalleşme süreci kapsamında birçok yasak kaldırılmış ve uzun bir aradan sonra geçtiğimiz hafta sonu insanlar sokağa çıkmıştı.

Ancak hafta sonunda vatandaşların maske ve sosyal mesafe kurallarını hiçe saymaları üzerine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan sonra Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü de tedbirsiz davranışlar nedeniyle çeşitli illerde meydana gelen corona virüsü vakalarını paylaştı.

Dr. Tevfik Özlü, “Salgın durmuş, hastalık bizi terk etmiş değil. Virüs tedbirsizliği affetmiyor, her fırsatta bulaşıyor, hastalandırıyor ve öldürmeye devam ediyor. İşte kanıtları” diye paylaştığı haberlerin ardından, deniz kenarında kayalıklara gelişi güzel uzanıp, sosyal mesafeyi hiçe sayan kalabalık bir insan fotoğrafını yayınladı.

Fotoğrafa Özlü, “Hal böyleyken, bu alttaki manzaraları yorumlamakta güçlük çekiyorum. Acaba virüse karşı etkili bir çare bulundu da benim haberim mi yok diye düşünüyorum” diye yazdı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün yaptığı açıklamada filyasyon çalışmalarında ‘geçmiş olsun’ ziyareti sebebiyle bir ilde 190 kişiye corona virüsü bulaştığının tespit edildiğini açıklamıştı.

Koca, bir başka ilde de asker uğurlamasında 58 kişinin virüsle enfekte olduğunu duyurmuştu.

Bakan Koca, açıklamasında “Tedbir azaldıkça tehdit artıyor” ifadelerini kullanmıştı.

Özlü, deniz kenarındaki kayalıklara uzanan insanların bulunduğunu bir fotoğrafa da, “Anlamakta güçlük çekiyorum. Acaba virüse karşı etkili bir çare bulundu da benim haberim mi yok diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2020, 11:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER