Polisle yaşlı adam arasında geçen diyalog kolonya ikramı ile son buldu

Koronavirüsle micadele kapsamında polis, 65 yaş üzerindeki vatandaşları evine gönderdi. Karabük'te yapılan kontroller sırasında bir polis "Ölmek mi istiyorsunuz?" dedi, daha sonra kolonya sıkarak vatandaşları evlerine uğurladı

Polisle yaşlı adam arasında geçen diyalog kolonya ikramı ile son buldu

Covid-19 salgınıyla mücadele çerçevesinde, Türkiye genelinde 65 yaş üzeri vatandaşlara uygulanan sokağa çıkma yasağına uyulması için polis denetimleri sıklaştırdı

Merkeze bağlı Karabük mahallesinde Soğanlı çayı kenarında bulunan ağaçlık alanlarda yaşlıların bir araya geldiği ihbarı üzerine motosikletli yunus ekipleri harekete geçti.

'Niye sokaktasınız?'

Çalılıklar arasında oturan yaşlıların kimlik kontrolünü yapan ekipler, 65 yaş üstü olduğunu tespit ederek şunları söyledi:

"Beyefendi niye sokaktasınız, uyarılara niye uymuyorsunuz? Ortalık hastalık kaynıyor siz niye dışarıdasınız. Ölmek mi istiyorsunuz? Amacınız ne? Etraftakilere de kendinize de bulaştıracaksınız. 65 yaş üzeri sıkıntılı. Hastalık kapma oranınız çok yüksek. İhtiyacınız olduğu zaman 155'i, 184'ü, 156'yı arayacaksınız, yardım isteyeceksiniz."

Polisin uyarısı karşısında sessiz kalan 2 yaşlının kimlik bilgilerini alan ekipler, daha sonra kolonya sıkarak evlerine gitmelerine istedi.

Kaynak: sputnik

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2020, 03:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER