Prof. Dr. Ercüment Ovalı'dan flaş açıklama: Aşı için tarih verdi!

Koronavirüse karşı ekibiyle birlikte tedavi bulmaya yönelik çalışmalar yürüten Prof. Dr. Ercüment Ovalı, yeni açıklamalarda bulunarak, 1 Şubat tarihini işaret etti

Prof. Dr. Ercüment Ovalı'dan flaş açıklama: Aşı için tarih verdi!

Koronavirüse (Kovid-19) karşı önleyici tedavi bulma çalışmaları yürüten Prof. Dr. Ercüment Ovalı, aşı çalışmalarıyla ilgili olarak yeni açıklamalarda bulundu. 

Aşı bulunursa ilk olarak kendi üzerinde deneyeceğini açıklayan Ovalı, “Şu an aşı üzerinde çalışan 8 grup içinde sizden başka geleneksel aşı üzerinde çalışan var mı?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

"2 grup daha var. Onlar da çok iyiler. Emeklerine saygı duyuyorum. Örneğin Konya Selçuk Üniversitesi’nden bir grup var, çok iyi niyetle çalışıyorlar. Özel bir firmayla işbirliği içinde müthiş işler yapıyorlar. Aşı ile ilgili TÜBİTAK’ın düzenlediği son toplantıda onlara 'Size yardım edelim' dedim. Biz ekonomik olarak güçlü bir grubuz. Böyle bir avantajımız var.

İlk kendileri deneyecek

Hatta aramızda şöyle bir konuşma geçti. Aşı bulunduğunda ilk kendi üzerimizde deneyeceğiz. Bütün gruplar bunu söylüyor. İşte bu kadar iyi niyetle ve fedakârca çalışan bir bilim dünyası var Türkiye’de. Ben de aşıyı ilk kendi üzerimde deneyeceğim çünkü zaman kazanmaya çalışıyoruz."

“Biz kapitalist değiliz. Eğer aşıma güveniyorsam deneklere vermeden önce kendime yapmam lazım” diyen Ovalı, yaptığı açıklamada 1 Şubat tarihini işaret ederek şunları söyledi:

Görünen o ki yurtdışındaki gruplar aşıyı Ekim-Kasım gibi getirecekler. Biz onlardan 3 ay sonra çıkarabileceğiz.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2020, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER