Prof. Dr. Oğuz Özyaral koronavirüsü atlattı

31 Mart tarihinde koronavirüs teşhisiyle hastaneye kaldırılan Prof. Dr. Oğuz Özyaral koronavirüsü atlatarak tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi

Prof. Dr. Oğuz Özyaral koronavirüsü atlattı

Koronavirüs tedavisi gören İstanbul Rumeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Özyaral'dan sevindirici haber geldi. 31 Mart tarihinde koronavirüs şüphesiyle hastaneye kaldırılan Oğuz Özyaral koronavirüsü yenerek tedavi gördüğü hastaneden taburcu oldu.

Büyükçekmece Mimar Sinan Devlet Hastanesi'nde tedavisi tamamlanan Özyaral, sağlık çalışanlarının alkışlarıyla evinde tedavi edilmek üzere uğurlandı. Hastane çıkışında açıklamada bulunan Özyaral, kendisini iyi hissetmeyenlerin mutlaka hastaneye başvurması gerektiğini söyledi. 

"Yaşam kalitesi çok önemli"

Sağlıkla ilgili birçok konuda vatandaşı bilinçlendirmek için daima çalışacağını söyleyen Prof. Dr. Özyaral, "Bu süreçte yaşam kalitesi çok önemli. Ben uyku düzenine çok önem veriyorum. Her zaman söylediğim gibi 'ne yersen o'sun.'  Çok doğru beslendiğimi düşünüyorum. Bu yaşımda diyabetik olmama ve bir takım hastalıklarının olmasına rağmen iyiyim" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER