Prof. Dr. Özlenen Özkan'dan turizm kenti Antalya için kötü haber: Maalesef tırmanıyor

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Antalya'da vaka oranlarının arttığını belirterek, "Antalya kırmızıya dönebilir. Dönmesin istiyoruz çünkü turizm çok önemli. Turizm kötü geçerse Antalya çok kötü etkilenir" diye konuştu.

Prof. Dr. Özlenen Özkan'dan turizm kenti Antalya için kötü haber: Maalesef tırmanıyor

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, üniversite içindeki Kır Bahçesi'nde düzenlediği basın toplantısında koronavirüsle ilgili açıklamalarda bulundu.

Üniversitenin koronavirüs aşısıyla ilgili çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Prof. Dr. Özkan, şu ifadeleri kullandı:

- Covid nedeniyle kaybettiğimiz insanlar var. 40- 50 yaşında sapasağlam insanları Covid nedeniyle kaybettik. Gripten 50 yaşında sağlam insanlar ölmüyordu. 

- Covid bir efsane değil. Covid'le ilgili 3 proje yürütüyoruz. Hem aşı, hem ilaç hem de tanıyla ilgili bir kit çalışmamız var. Kayseri bu noktada çok hızlı gidiyor. Bizi mutlu ediyor ve destekliyoruz. İnşallah Kayseri bir aşıyı piyasaya sürecek.

- 'Yüksek riskli' iller grubundaki Antalya'da vaka oranları maalesef artıyor. Doktor ekibimizden Covid nedeniyle kaybımız yok. İnşallah bundan sonra da olmaz. Onlar için biz ve devlet elimizden gelen her şeyi yaptık. Hiç malzemesiz kalmadık. Şu an yoğun bakım doluluk oranımız yüzde 40, servis doluluk oranımız da yüzde 50. Ama maalesef tırmanıyor.

- Vaka artışının devam etmesi halinde Antalya kırmızı grup içerisinde yer alabilir. Muhtemelen önlemler biraz daha sıkılaşacaktır. Halkımız vur deyince öldürüyor. Bunların ne kadarı mutasyon ne kadarı eski virüs bilmiyoruz. Çocukları da etkilemeye başladı. Antalya kırmızıya dönebilir. Dönmesin istiyoruz çünkü turizm çok önemli. Turizm kötü geçerse Antalya çok kötü etkilenir.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2021, 18:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER