Prof. Dr. Uğur Şahin'den Türkiye'nin normalleşme kararıyla ilgili flaş açıklama

Biontech'in kurucularından Prof. Dr. Uğur Şahin, Sabancı Üniversitesi'nin mezuniyet törenine video konferans yöntemiyle katıldı ve çarpıcı açıklamalarda bulundu

Prof. Dr. Uğur Şahin'den Türkiye'nin normalleşme kararıyla ilgili flaş açıklama

Biontech'in kurucularından Prof. Dr. Uğur Şahin, Sabancı Üniversitesi'nin mezuniyet törenine video konferans yöntemiyle katıldı ve çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Şahin, şu ifadeleri kullandı:

- Sabancı Üniversitesi mezunlarını diplomaları için tebrik ediyorum. Bugün başardıklarınız, geleceğinizi doğrudan etkileyecek. Bugünü asla unutmayın, çünkü bugün sizin için çok önemli bir gün.

- Normal hayatlarımıza döneceğimizden eminim. Aşılamanın pandemiyi kontrol altına alma konusunda yardımcı olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla herkesin aşılanması çok önemli. Bu muhtemelen 3-4 ay içinde Türkiye'de de gerçekleşecek. 

- Böylece hem enfeksiyonu kontrol altına alabileceğiz hem de hastaneye yatış oranlarını azaltabileceğiz ve normal hayatımıza devam edeceğiz. 

- Pandeminin bize öğrettiklerinden ders çıkarmamız çok önemli, bunlardan biri de bilim ve işbirliğinin ne denli büyük bir fark yaratabileceği oldu. Dolayısıyla, geleceğe iyimser bir şekilde bakmalı ve bilime, eğitime, araştırmaya yatırım yaparak işbirliğine daima açık olmalıyız.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER