Prof. Dr. Uğur Şahin’den mutasyona uğrayan koronavirüse ilişkin flaş açıklama

Virüsün İngiltere’de mutasyona uğramış yeni türünün tespit edilmesi büyük bir korku yarattı. Alman BioNTech şirketinin kurucularından Prof. Dr. Uğur Şahin aşılarının panik yaratan bu yeni türe karşı etkili olacağını söyledi

Prof. Dr. Uğur Şahin’den mutasyona uğrayan koronavirüse ilişkin flaş açıklama

Dünya mutasyon geçiren koronavirüs haberleriyle çalkalanırken, Covid-19’a karşı tünelin ucundaki ışığın görülmesini sağlayan isimler arasında başı çeken Prof. Dr. Uğur Şahin, Alman Bild gazetesinin internet sitesine kritik açıklamalarda bulundu.

Koronavirüs aşısını geliştiren BioNTech’in kurucularından olan Prof. Dr. Uğur Şahin, küresel çapta panik yaratan koronavirüs varyantına karşı geliştirdikleri aşının etkili olacağı konusunda emin olduğunu ifade etti.

Önümüzdeki günlerde inceleyecek

Amerikan ilaç devi Pfizer ile birlikte geliştirdikleri aşıya Avrupa Birliği tarafından onay verilmesinden kısa bir süre sonra Bild TV’ye konuşan Prof. Dr. Şahin, BioNTech şirketinin mutasyonu ilerleyen günlerce inceleyeceğini fakat meseleye itidalli yaklaştığını ifade etti.

Henüz aşı olmadı

Henüz koronavirüs aşısı olmadığını fakat olmak istediğini ifade eden Uğur Şahin, “Çalışanlarının işlerine devam edebilmeleri için aşılanmalarının daha önemli olduğunu da sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER