Prof. Ercüment Ovalı koronavirüse mi yakalandı: Şaşkın ve üzgünüm!

Koronavirüs ilacı geliştirdiğini belirttikten sonra kayıplara karışan Prof. Dr. Ercümant Ovalı'nın koronavirüse yakalandığı iddia edildi. Ovalı, bu konuda açıklama yaptı

Prof. Ercüment Ovalı koronavirüse mi yakalandı: Şaşkın ve üzgünüm!

Prof. Dr. Ercümant Ovalı, koronavirüs ilacı geliştireceğini belirterek karantinaya girmişti. Daha sohnra Ovalı hakkında pek çok iddia ortaya atıldı. 

Son iddia da Ovalı'nın koronavirüse yakalandığı ve kendi geliştirdiği antikor kokteyli ile hastalıktan 72 saatte kurtulduğu.

Prof. Dr. Ercüment Ovalı COVID-19’a karşı yerli ilaç geliştirmek için karantinaya girmiş ancak sonucunda önerdiği Dornaz Alfa isimli ilaç halihazırda Yeni Zelanda’da kullanımda olması nedeniyle de hayli eleştirilmişti. 

Ercüment Ovalı, sessizliğini Hürriyet'ten Fulya Soybaş'a bozdu ve şu açıklamayı yaptı:

-  23 Nisan’da bir TV kanalına verdiğim röportajdan başka hiç konuşmadım. Bir toplantıda yaptığım bu konuşma da sanki basına demeç vermişim gibi servis edilmiş. 

- Israr ve inatla, anlayamadığım bir şekilde benimle uğraşılıyor. ‘Beni affedin, konuşmak istemiyorum’ dedikçe sanki konuşmuşum, sansasyonel açıklamalar yapmışım gibi haberler çıkıyor. İnanın şaşkın ve üzgünüm. 

- Nasıl bir iştir bu? Anlayamıyorum. Toplantıda konuşulmuş, kulaktan kulağa yayılmış, benim demecimmiş gibi yazılmış. Şunu söyleyeyim böyle bir açıklama yapmadım.

Prof. Dr. Ovalı “Korona oldunuz mu? İyi misiniz? İlaç geliştirdiniz mi?’ gibi sorularıma ise “Ayrıntıya girmeye gerek yok” diyerek yanıt vermedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER