'Prof.Dr. Cemil Taşçıoğlu neden öldü?' sorusuna ilginç cevap

Profesör Doktor Cemil Taşçıoğlu'nun geçen hafta koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede vefat etmesi büyük üzüntü yaratmıştı. Profesör Doktor Benan Bayrakçı, "Taşçıoğlu neden öldü?" sorusuna ilginç bir cevap verdi

'Prof.Dr. Cemil Taşçıoğlu neden öldü?' sorusuna ilginç cevap

Profesör Doktor Cemil Taşçıoğlu, geçen hafta koronavirüs tedavisi gördüğü Çapa Tıp Fakültesi'nde hayata veda etmişti.

Koronavirüslü hastalara müdahele ederken virüs kapan Taşçıoğlu, yapılan tüm müdahelelere rağmen kurtarılamamıştı.

Ölümü büyük üzüntü yaratan Taşçıoğlu için sevenleri gözyaşı dökmüştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da yaptığı açıklamada "Geçtiğimiz günlerde Covid-19 hastalığından kaybettiğimiz Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu hocamızın adını Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanemize vereceğimizi yani bundan böyle bu hastanenin artık hocamızın adıyla bir şehir hastanesi olarak Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi olarak anılacaktır. Cemil hocamıza Allah'tan rahmet diliyorum. Eşine, tüm ailesine sabırlar diliyorum. Bu salgında hayatını kaybeden tüm vatandaşlarıma da Allah'tan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyorum" demişti.

Habertürk'te yayınlanan programda Prof.Dr. Cemil Taşçıoğlu'nun ölümü tekrar gündeme geldi.

Habertürk'te Teke Tek programını yapan gazeteci Fatih Altaylı, Taşçıoğlu'nun yoğun bakımda olmasına ve tedavi görmesine rağmen neden kurtarılamadığını sordu. Soruya cevap veren Prof.Dr. Benan Bayrakçı, şu ifadeleri kullandı:

"Hocamız çok sevilen bir insandı. Allah rahmet eylesin diyorum. Geçen günlerde bir hocamız söylemişti; henüz Güneş sisteminde ölümün olmadığı 5. bir gezegen bulunmadı, diye söylemişti. Hocamızı maalesef kaybettik. Yoğun bakımın yeterli olmadığını söylemek doğru değil. Hocamız için herkes elinden geleni yaptı."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER