Prof.Dr. Gülgün Dilek Arman: Dilerim İspanya ile İtalya'ya dönmeyiz

Profesör Doktor Dilek Arman, İstanbul'da yoğun bakım yataklarındaki doluluk oranının çok yüksek olduğunu belirtti ve ekledi: En kötü senaryoya ulaşmak işten bile değil

Prof.Dr. Gülgün Dilek Arman: Dilerim İspanya ile İtalya'ya dönmeyiz

Dünyada olduğu gibi Türkiye'de de hayatı allak bullak eden koronavirüsün en çok etkilediği ilimiz olan İstanbul için ciddi bir uyarı geldi.

Profesör Doktor Gülgün Dilek Arman, bugün en ciddi tehlikenin İstanbul'da olduğunu belirtti ve "Yoğun bakım yataklarının yüzde 65'i şu anda dolu. Bu çok yüksek bir rakam" ifadelerini kullandı.

Arman, "Yapılan test sayımız yeterli değil. Bugün ancak 21 bin 400 teste ulaşabilmişiz. Bunların çoğu koronavirüs hastası olarak kabul edilebilir hastalar olabilir. Dilerim İtalya ve İspanya'ya dönmeyiz. En kötü senaryoya ulaşmak işten bile değil. Bugünkü açıklanan hasta sayısını 3'e 5'e 10'a çarpabiliriz" diye konuştu.

Habertürk'te konuşan Profesör Arman, "Bu vaka Türkiye'de bence 11 Mart'tan önce de vardı. Hatta aynı belirtileri gösteren bizim bir personelimiz bile vardı" iddiasında bulundu.

Arman, "İnsanlarımızın bir an önce evde kalmayı tek başına kalma olarak anlaması lazım. Hafta sonu kuzenlerle mangal yaptık diyenler var. Bir tanesinde bile varsa bu mangal hepsinin burnundan gelir. İstanbul çok tehlikeli bir durumda" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER