Tabipler Birliği Başkanı açıkladı: Gelecek yıl için tatil planı yapanların morali bozulacak!

Dünya Tabipler Birliği Başkanı Frank Ulrich Montgomery koronavirüs salgınında normalleşme konusunda yüksek beklentilere girilmemesi gerektiği belirterek ‘2021 yılında da daha önceden olduğu gibi bir yaz tatili yapamayacağız’ diye konuştu

Tabipler Birliği Başkanı açıkladı: Gelecek yıl için tatil planı yapanların morali bozulacak!

Dünya Tabipler Birliği Başkanı Frank Ulrich Montgomery koronavirüs pandemisiyle ilgili Rheinische Post gazetesine verdiği mülakatta, koronavirüs salgınında normalleşme konusunda yüksek beklentilere girilmemesi uyarısı yaptı.

Montgomery koronavirüs salgınında normalleşme konusunda yüksek beklentilere girilmemesi gerektiği belirterek ‘2021 yılında da daha önceden olduğu gibi bir yaz tatili yapamayacağız’ diye konuştu.

Deutsche Welle Türkçe’nin haberine göre; "Daha yıllarca virüsle yaşamak ve mesafeyi korumak, elleri yıkamak, maske takmak gibi önlemleri almak zorundayız" diyen Montgomery, Almanya'da günlük yeni vaka sayısının 20 bine yükselmesi halinde ekonomik ve toplumsal hayatın kısıtlanmasının gündeme gelebileceğini söyledi.

Bu sayıların durumun kontrolden çıkmış olduğu anlamına geldiğini belirten Montgomery "Zira o durumda sağlık daireleri açısından enfeksiyon zincirlerini takip etmek ve kırmak mümkün olmayacak. O durumda da ikinci bir kapanma tehlikesi baş gösterecek, çünkü virüs başka şekilde frenlenemeyecek" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2020, 14:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER