Türk basını giremedi, Reuters girdi: İşte İstanbul'daki hastanelerden ilk fotoğraflar

Dünyada olduğu gibi Türkiye'de de koronavirüsle mücadele sürüyor. Şimdiye kadar çeşitli ülkelerdeki hastanelerden pek çok görüntü ve fotoğraf geldi ama İstanbul'dan hiç gelmemişti. İstanbul'daki ilk fotoğrafları Reuters çekti

Türk basını giremedi, Reuters girdi: İşte İstanbul'daki hastanelerden ilk fotoğraflar

Hemen her gün dünyanın çeşitli ülkelerindeki hastanelerden koronavirüs hastalarıyla ilgili fotoğraflar ve görüntüler geliyor.

Ama şimdiye kadar Türkiye'deki hiçbir hastanenin içinden fotoğraf ya da görüntü gelmemişti. Ve geldi.

Türk basınının giremedeği Türkiye'deki hastanelere uluslararası basın ajansı Reuters girdi ve fotoğrafları dünyaya servis etti.

Dünyada vaka sayısı 2 milyonu geçti. Ölü sayısı ise 130 bin civarında. Türkiye'de ise Sağlık Bakanlığı'nın verdiği bilgiye göre 
vaka sayısı 65 bin 111’e, ölü sayısı 1403’e yükseldi.

Dünya Sağlık Örgütü’nün İngiltere’yle birlikte dikkat çektiği Türkiye’de vakalar artmaya devam ediyor.

Salgının Türkiye'de en çok etkilediği il olan İstanbul'daki hastanelerde koronavirüsle yapılan mücadeleyi Reuters görüntüledi.

Medicana International Hastanesi’ne giren Reuters muhabiri, yoğun bakımda tedavi gören hastaların durumunu paylaştı. Söz konusu karelerde hastalara ilaç veren hemşirelerin, yemek yemelerine de yardımcı olduğu görülüyor.

Haberde, virüse yakalandıktan sonra tedaviyle sağlığına kavuşan Abdullah Can Yüce isimli vatandaşın, plazma tedavisi için kan bağışı yaptığı belirtildi.

Hastanenin dolu olduğu, tedavilerin ise tüm hızıyla sürdürüldüğü bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER