Türkiye İngiltere'ye yardım yaptı: İngiltere ise Pakistan'a

Koronavirüsle mücadele çerçevesinde birçok ülkeye uçak dolusu yardım malzemesi gönderen Türkiye, son olarak İngiltere'ye de tıbbi ekipman göndermişti.

Türkiye İngiltere'ye yardım yaptı: İngiltere ise Pakistan'a

Koronavirüsle mücadele konusunda geç kalan ve tebdirleri erken almayan İngiltere, Avrupa'da en çok ölümlerin yaşandığı ülkelerin başında gelse de ilginç bir adım attı ve Pakistan'a 2.67 milyon sterlinlik kovid desteğinde bulundu

Twitter hesabından virüsün yayılım yönünün belirlenmesi ve Kovid-19'a yakalananların tedavisi için İngiltere'nin Pakistan'a destek vereceğini duyuran Turner, 2,67 milyon sterlinlik yardımın toplumun salgınla ilgili yeterli bilgiye ulaşabilmesi için de kullanılacağını kaydetti.

Çiftçilere destek için 1 milyon sterlinlik ek yardım

Yardımın detaylarını paylaşan büyükelçilik, İngiltere'nin 2,67 milyon sterlinlik destek yanında özellikle virüsün etkilediği bölgelerde, çekirge istilasına uğrayan çiftçilere destek için 1 milyon sterlinlik ek yardım yapılacağını da duyurdu.

Açıklamada 2,67 milyon sterlinlik yardımın Dünya Sağlık Örgütü üzerinden Pakistan'a ulaştırılacağı belirtilirken, 27 kentte bulunan test ve tedavi merkezlerinin geliştirilmesi için harcanacağı da ifade edildi. 

Yapılacak 1 milyon sterlinlik yardım da Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü üzerinden Pakistan'a ulaştırılacak.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER