Türkiye karantinada: Yurdun dört bir yanından peş peşe haberler geliyor

Türkiye'de koronavirüs vakaları hızla artarken, dört bir yandan peş peşe karantina haberleri geliyor

Türkiye karantinada: Yurdun dört bir yanından peş peşe haberler geliyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın son iki günde koronavirüs vakalarında ciddi artış olduğunu belirtmesinden sonra yurdun dört bir yanından karantina haberleri gelmeye başladı.

Bazı illerde Kurban Bayramı sonrası vaka sayılarında artış görüldü. Bu da sayılara yansıdı.

Türk Tabipler Birliği, vaka sayılarının Koca'nın açıklamalarının da üzerinde olduğunu ileri sürdü.

İllerde de korkutan gelişmeler yaşandı.

Gümüşhane Valiliği, Şiran ilçesine bağlı Evren köyünde bazı vatandaşların Kovid-19 testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Valilikten yapılan açıklamada filyasyon çalışmaları neticesinde, kamu sağlığının  korunması ve virüsün yayılmasının önlenmesi amacıyla söz konusu köyde bugün saat  20.00'dan itibaren karantina tedbiri uygulanmasına karar verildiği belirtildi.
 
Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesine  bağlı Meydan ve Çatalağaç köylerinde oturan bazı vatandaşların koronavirüs testi pozitif çıktı. Bunun üzerine İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla Meydan Köyü 2 Ağustos ve Çatalağaç köyü 5 Ağustos tarihinden itibaren 14 gün süreyle karantinaya alındı. Güvenlik güçleri tarafından köylere giriş ve çıkışlar kapatıldı.
 
Tokat'ın Sulusaray ilçesinin Malum Seyit Tekke Mahallesi'nde 14 gün süreyle karantina  uygulanmasına karar verildiği bildirildi.

Afyonkarahisar'da 3 bin 300 nüfuslu Beyyazı beldesinde, bir düğünün ardından koronavirüs vaka sayısı 48'e yükseldi. Yapılan filyasyon çalışmasıyla da 48 vakanın aileleriyle birlikte 1800 kişinin risk altında olduğu saptandı. İl Hıfzısıhha Kurulu da beldede karantina uygulanmasına karar verildi.
 
Kars'ın Kağızman ilçesinde bir köy, yeni tip koronavirüs  (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı. 
Kentte, merkeze bağlı Tekneli köyü dün, Digor ilçesi Dağpınar beldesi  de bugün salgın nedeniyle karantina altına alınmıştı.

Ayrıca pek çok ilde apartmanlar ve ailelerden de karantinaya alınanlar olduğu ifade edildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Popüler Haberler