Ücretsiz maske almak için kod ne zaman gelecek?

Maske satışının parayla yasaklanmasının ardından ücretsiz maske dağıtımına başlanmıştı. Ancak maske dağıtımında sorunlar başladı. Bir çok kişiye kod gelmezken, e-devletten başvuru yapanlar da maske temin edemedi

Ücretsiz maske almak için kod ne zaman gelecek?

Türkiye'de koronavirüs salgını sebebiyle pazar, market, toplu ulaşım araç kullanımında maske takmak zorunlu hale getirildi. Maske satışlarında fiyatlar fahiş rakamlara çıkınca devlet devreye girdi ve maske satışını yasaklayıp herkese ücretsiz maske dağıtımı kararı çıkarıldı.

Herkes eczaneye başvuruyor

Yaş grubuna göre gönderileceği söylenen kodlar karışık bir şekilde gelmeye başladı. 22 yaşındaki bir kişiye kod giderken 50 yaşındaki bir kişi hala kod gelmediğini söylüyor. Eczanelere bu durumdan şikayetçi olan çok sayıda kişi başvurmaya başladı. Eczacılar da durum karşısında çaresiz. 

E-Devlet başvuruları da sonuçsuz kaldı

Aynı sıkıntı e-devlet üzerinden yapılan başvuralarda da yaşanıyor. 10 gün önce başvuru yapan kişi hala maskesini alamadığını belirtiyor. 

Vatandaşlar bilgilendirilmek istiyor

Bir çok kişi maskesiz kalırken, parayla almak istese bile satış yasak olduğu için maskeye ulaşamıyor. Vatandaşlar ücretsiz maske dağıtımıyla ilgili sorunun bir an önce giderilmesini ve ayrıntılı bir bilgilendirme yapılmasını talep ediyor. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
muhammet
muhammet - 3 yıl Önce

maske kodum hala gelmedi biz bu ülkenin vatandaşı değiliz sanırım 45 yaşındayım bu nasıl hizmet

metin  karakoc
metin karakoc - 3 yıl Önce

Maske sifrem gelmedi

SIRADAKİ HABER