Ücretsiz maske ile ilgili flaş gelişme: Mesaj gelmese bile alınabilir!

Telefonlarına ücretsiz maske kodu gelmeyenler için yeni kolaylık sağlandı. Vatandaşlar maske kodu gelmese bile maskelerini alabilecek

Ücretsiz maske ile ilgili flaş gelişme: Mesaj gelmese bile alınabilir!

Ücretsiz maske uygulaması ile 10 günde 5 adet olmak üzere vatandaşlar maskerlerini cep telefonlarına gelen mesajla eczenelerden temin edebiliyor. Fakat kod ile TC numarası uyuşmuyor ve pek çok kişiye kod gitmiyor. Mesaj gitmeyen vatandaşlar için düzenleme yapıldı. İstanbul Eczacı Odası Yönetim Kurulu Üyesi Zozan Padel konuya ilişkin yaptığı açıklamada Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile görüşüp kimlik bilgileri ile maske alabilmelerini teklif ettiklerini ve bu teklifin kabul edildiğini söyledi.

Kod gelmeden maske nasıl alınır?

Maske dağıtımında yaş grubu dikkate alınıyor. Maske dağıtımı sırasındaki yaş grubunda olanlar telefonlarına mesaj gelmediyse eczaneden bazı kimlik bilgileriyle beraber, hakkı geldiyse maskesini alabiliyor. 

Ücretsiz maskeler kademeli olarak dağıtılıyor. 50 yaş ve üstü kişilere, hala mesaj gelmediği için eczaneye gidemediyse, baba adı ve TC kimlik numarası ile maskesini eczaneden alabilir.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2020, 15:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER