Ünlü doktor Mehmet Öz, koronavirüsün ne zaman biteceğini açıkladı!

Ünlü Kalp Cerrahı Mehmet Öz, "Bazı sağlık uzmanları, havanın ısınmasıyla birlikte virüs yayılmasının yavaşlayacağını düşünüyor. Çünkü virüs kabaracak ve havada dolaşmayacak. Ancak havaların soğumasıyla virüs dönebilir" dedi

Ünlü doktor Mehmet Öz, koronavirüsün ne zaman biteceğini açıkladı!

Dünyada koronavirüs salgını devam ederken vaka ve ölü sayısında gün geçtikçe artış yaşanıyor. Dünyaca ünlü Türk kalp doktoru Prof. Dr. Mehmet Öz, koronavirüs salgınına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

'Tahmin etmek çok zor'

Dr. Mehmet Öz; salgının ne zaman biteceğine, aşı çalışmalarının sürecine, alınan ve alınması gereken tedbirlere ilişkin şöyle konuştu:

"Virüs yeni olduğundan, ne zaman yavaşlayacağı veya tamamen biteceğini tahmin etmek şu an çok zor. Nisan ve Mayıs ayında sosyal mesafe kuralları koronavirüs sayısını etkileyecek ve yayılmasını yavaşlatacaktır. 

Bazı sağlık uzmanları, havanın ısınmasıyla (Mayıs-Haziran-Temmuz) virüs yayılmasının yavaşlayacağını düşünüyor. Çünkü virüs kabaracak ve havada dolaşmayacak. Ancak havaların soğumasıyla virüs dönebilir. O nedenle sağlık sistemi buna hazırlıklı olmalı"

Kaynak: Sabah

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER