Ahmet Kaya'nın Hayatını Konu Alan 'İki Gözüm: Ahmet' Filmi İçin Mahkemeden Durdurma Kararı!

Bir süredir çekimleri devam eden ve şarkıcı Ahmet Kaya'nın hayatını konu alacak 'İki Gözüm: Ahmet' filmi, Kaya'nın eşi ve kızlarının açtığı davadan sonra durduruldu. Mahkeme filmin gösteriminin durdurulmasına karar verdi

Ahmet Kaya'nın Hayatını Konu Alan 'İki Gözüm: Ahmet' Filmi İçin Mahkemeden Durdurma Kararı!

Bir süredir çekimleri  devam eden ve şarkıcı Ahmet Kaya'nın hayatını konu alacak 'İki Gözüm: Ahmet' filmi, Kaya'nın eşi ve kızlarının açtığı davadan sonra durduruldu. Mahkeme filmin gösteriminin durdurulmasına karar verdi

Gittiği Fransa'nın Paris kentinde, 16 Kasım 2000 yılında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden sanatçı Ahmet Kaya’nın hayatını konu alan 'İki Gözüm: Ahmet' filminin gösterimi mahkeme kararı ile durduruldu.

Sanatçı Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya ile kızları Turaç Melis Kaya ve Çiğdem Öztürk, 7 Şubat’ta vizyona girmesi planlanan filmi çeken X Yapım şirketine geçtiğimiz günlerde dava açtı. 

GÖSTERİMİ DURDURULDU

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne avukatları aracılığıyla başvuran Gülten Kaya ve kızları, “kişilik haklarına yapılan saldırının önlenmesini” ve “filmin yayınlanmasının dava sonuçlanıncaya kadar tedbiren durdurulmasını” talep etti. 

'İki Gözüm: Ahmet

Mahkeme, ihtiyati tedbir yoluyla ‘İki Gözüm: Ahmet’in ve filme ilişkin her türlü görüntü ve içeriğin sinemalarda, kitle iletişim araçlarında, internette, televizyon kanallarında yayınlanmasının, çoğaltılmasının ve dağıtılmasının dava sonuçlanıncaya kadar durdurulmasına karar verdi.

Gani Rüzgar Şavata ile Hakan Gürtop’un yönetmenliğinde çekilen ‘İki Gözüm: Ahmet’ filminin başrolünd Özgür Tüzel ve Aleyna Solaker başrol oynadı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER