Atatürk TRT 1'de! 'Ya İstiklal Ya Ölüm' başlıyor

TRT 1'de pazartesi akşamları ekrana gelecek yeni bir dizi başlayacak. 'Ya İstiklal Ya Ölüm' isimli dizi İstanbul’un işgal edildiği 16 Mart 1920 ile Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) açıldığı 23 Nisan 1920 arasındaki 6 haftalık süreci anlatıyor

TRT 1, yeni bir dizi ekrana getirecek. 'Ya İstiklal Ya Ölüm' isimli dizi 16 mart pazartesi günü başlayacak ve 6 hafta boyunca her pazartesi akşamı ekrana gelecek.


Dizi İstanbul’un işgal edildiği 16 Mart 1920 ile Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) açıldığı 23 Nisan 1920 arasındaki 6 haftalık süreci anlatıyor.
Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün de canlandırılacağı dizi, Milli Mücadele ruhunu ekrana taşıyacak.

 

Dizde Mustafa Kemal Atatürk'ü İlker Kızmaz canlandırıyor. 
 

Ayrıca Topkapılı karakterine hayat veren Birkan Sokullu, Mehmet Akif karakterine hayat veren Mehmet Özgür, Halide Edip karakterine hayat veren Dolunay Soysert, Ali Fuat Paşa karakterine hayat veren Osman Sonant, İhsan Pere karakterine hayat veren Rıza Kocaoğlu, Galip karakterine hayat veren Hilmi Cem İntepe ve Nazan karakterine hayat veren Melis Sezen de dizide yer alıyor.
16 Mart 2020 günü yayımlanacak dizinin ilk bölümünde; İtilaf devletlerince işgale uğrayan İstanbul’un işgal günü ve sonrasındaki günlerde yaşadığı süreç ile Türk halkının işgal karşısında tek vücut olması anlatılacak.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2020, 12:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER