Diyarbakır'daki 'Karpuzun içindeki çocuk' heykeli ile ilgili olarak Vali'den açıklama

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından havalimanı kavşağına yaptırılan karpuz içindeki çocuk, kadayıf tepsisi gösteren adam ve hasır bileziği heykeliyle ilgili olarak Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Münir Karaloğlu, açıklama yaptı

Diyarbakır'daki 'Karpuzun içindeki çocuk' heykeli ile ilgili olarak Vali'den açıklama

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin havalimanı kavşağındaki parka yaptırdığı, "Halay çekenler, kadayıf tepsisini gösteren adam, hasır bileziği" ve "Karpuzun içindeki çocuk" heykellerire gelen tepkiler üzerine Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Münir Karaoğlu, açıklama yaptı.

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Münir Karaloğlu, “Bırakın Diyarbakır’da karpuz tartışılsın, bırakın Diyarbakır’da güzellikler tartışılsın. Arzumuz isteğimiz budur.  Akşamki tartışmaların Diyarbakır’a bir zararı yok faydası var. Eğer gerçek fotoğraflarla beraber  karşılaştırırsanız gerçeğe çok uygun olduğunu görürsünüz. Bebeğin Diyarbakırlısı, Vanlısı, Rizeli olmaz. Bebeklerin hepsi aynıdır. Dünyanın bütün bebekleri masumdur ve birbirlerine benzerler. Ne olur bebekleri de ayırmayın” diye konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2021, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER