İDOB, Atatürk'ü özel konserlerle anacak

İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB), Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 84'üncü yıl dönümü kapsamında Atatürk Kültür Merkezi (AKM) ve Süreyya Operası Sahnesi'nde konserler düzenleyecek

İDOB, Atatürk'ü özel konserlerle anacak

Yapılan açıklamaya göre, özel konserler, 10 Kasım perşembe akşamı saat 20.00'de sanatseverlerle buluşacak.

AKM Türk Telekom Opera Salonu'ndaki konserde, Cumhuriyet dönemi ikinci kuşak bestecilerinden Nevit Kodallı'nın müziği ve şair Cahit Külebi'nin metninden oluşan "Atatürk Oratoryosu" seslendirilecek.

Solist olarak soprano Perihan N. Artan, mezzosoprano Jaklin Çarkçı, tenor Berk Özbek, bariton Alper Göçeri'nin yer alacağı konserin orkestra şefliğini Murat Kodallı, koro şefliğini Paolo Villa üstlenecek.

Atatürk'ün sevdiği parçalar seslendirilecek

Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi'nde gerçekleşecek konserin programında ise Atatürk'ün sevdiği Puccini'nin Tosca Operasından aryalar, Pergolesi'nin Stabat Mater eserinden, Ahmet Adnan Saygun'un Yunus Emre Orotoryosu'ndan parçalar dinlenebilecek.

Muammer Sun'un "Bozkırın Sesi", Zülfü Livaneli'nin "Yiğidim Aslanım", Yalçın Tura'nın "Hasretim Sana" adlı parçaları ve "Çanakkale Türküsü", "Köroğlu", "Yemen Türküsü" gibi sanatseverlerin sevdiği parçalar da konser programında yer alıyor.

Konserde solistler Esra Abacıoğlu Akcan, Göktuğ Alpaşar, Özlem Soydan, Gökhan Akyüz, Deniz Likos, Bülent Külekçi, Önay Günay; Aslıhan Korkmaz'ın piyanosu eşliğinde sahnede olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER