Türk Şairlerden İtalya Çıkarması!

Şiir kitapları İtalyan şair ve çevirmen Claudia Piccinno tarafından İtalyanca’ya çevrilip basılan Türk Şairler Osman Öztürk ve Mesut Şenol İtalyanların özel konuğu olarak Lecce’de ağırlandı.

Türk Şairlerden İtalya Çıkarması!

İtalyanların ulusal şairi Baron Girolamo Comi'nin Lucugnano'daki müze-kütüphane şatosunda düzenlenen "Solento ve İstanbul Boğazı Esintileri" adlı şiir ve müzik dinletisine, Türkiye'den emekli emniyet müdürü şair Osman Öztürk ve Mesut Şenol da katıldı.

İtalyan şairlerin şiirleriyle, İtalyan klarnet ve piyano sanatçıların dinletileriyle renklenen gecede, saygın edebiyat ödülü "Tulliola-Renato Filippelli" 2019 ödül sahipleri arasında yer alan şairlerimiz Osman Öztürk ve Mesut Şenol'a, Comi Plaketleri verildi.

Gazeteci Paola Bisconti ve şair-çevirmen Claudia Piccinno'nun moderatörlüğünde gerçekleşen programın sonunda Osman Öztürk ve Mesut Şenol, İtalyanca dilinde de yayımlanan kitaplarını imzaladı.

Yerel mutfak ürünleri yanında Türkiye'den gelen baklavaların da tatlandırdığı kokteylin ardından şair Baron Girolamo Comi'nin müzeye dönüştürülmüş şatosu gezildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER