CHP Hatay İl Başkanı Hakan Tiryaki görevinden istifa ettiğini yazılı olarak duyururken, Lütfü Savaş'la ilgili de çok çarpıcı iddialarda bulundu.

Tiryaki, şu ifareleri kullandı:

“Sayın Lütfü Savaş parti kadrolarında yer alan yöneticilerinin sahte, aleyhte çalışmalarına, gizli ittifaklara, çıkar gruplarına, bürokrasi, özellikle Hatay Valisi’nin, Bakanların, Hatay geneli siyasi çalışmalarına, birçok hukuksuz, şaibeli durum ve hilelere rağmen 1 milyon seçmeni olan kadim kentimizde seçimi sadece 2500 oyla kaybetmiş bulunmakta.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı birçok hukuksuzluk ve şaibe ile kaybettik. Erzin’i koruduk. Dörtyol’da 44 yıl sonra CHP bayrağını dalgalandırdık. İskenderun’u kıl payı kaybettik, yıkık bir kent Antakya’yı türlü sebeplerle kaybettik. Partimizin kalelerinden Defne’yi kazansak da oy oranımız düştü, Samandağ’ı kaybettik.

MHP'li iki isimden Özgür Özel'e zehir zemberek sözler MHP'li iki isimden Özgür Özel'e zehir zemberek sözler

İl, ilçe yöneticileri, kadın ve gençlik kollarıyla seçim sürecinde YSK’dan çıkan hukuksuz ve siyasi karara karşı son ana kadar mücadele ettik. Mağlubiyetin sorumluluğu, adaylarının arkasında dik durmayı bilmenin gereği olarak istifa ettim. Fakat partimin bir neferi olmaya devam edeceğim."

Editör: Gürel Yurttaş