Açıklamayı doktoru yaptı: Rasim Öztekin’den kötü haber

Kalp krizi geçiren usta oyuncu Rasim Öztekin'in sağlık durumuna ilişkin açıklama yapan Prof. Dr. Cevdet Uğur, "Hastanın hayati tehlikesi bulunmakta ve durumu ciddiyetini korumaktadır" dedi.

Açıklamayı doktoru yaptı: Rasim Öztekin’den kötü haber

Tiyatro ve sinemanın usta oyuncusu Rasim Öztekin, dün öğle saatlerinde kalp krizi geçirmiş, önce Beykoz Devlet Hastanesi'ne, oradan da İstanbul Doktor Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi'ne sevk edilmişti.

Hastanenin Başhekimi Prof. Dr. Cevdet Uğur Koçoğulları, 62 yaşındaki Öztekin'in durumuyla ilgili açıklama yaptı. Koçoğulları şunları söyledi:

- Sayın Rasim Öztekin dün öğle saatlerinde evinde fenalaşması üzerine eşi tarafından ilk müdahalesi yapılarak 112 ekiplerimize haber verilmiş. 112 ekipleri tarafından yerinde müdahalesi yapılan hasta en yakın Beykoz Devlet Hastanesine götürülmüş.

- Beykoz Devlet Hastanesi’nde ek müdahaleleri yapılan hastanın kardiyak durumunun stabilleşmemesi üzerine hastanemiz ile kontağa geçildi ve hastanemize getirildi.

- Dün öğlen saat 15.30 sıralarında hastanemizin acil servisine getirilen, daha önceden kardiyak problemleri nedeniyle tedavi alan hastayı acilen ameliyata aldık.

- Ameliyathanede yapay kalp destek cihazı, geçici kalp destek cihazı ekmo dediğimiz cihazı bağladık.

- Ekmo cihazı eşliğinde hastayı koronel anjiyografi ünitemize aldık. Koronel anjiyografi ünitesinde tıkanmış olan damarına da stent uygulaması yapıldı. Hasta bu haliyle yoğun bakıma alındı.

- Yoğun bakımda şu an ekmo cihazı, intraortik balon desteğiyle entübe olarak takip edilmekte. Hastanın hayati tehlikesi bulunmakta ve durumu ciddiyetini korumaktadır.


 

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2021, 21:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER