Acun Medya O Davayı Kaybetti!

Acun Medya ile şarkıcı Emrah arasındaki telif davası sonuçlandı. O Ses Türkiye, Yetenek Sizsiniz ve Rising Star programlarında kullanılan şarkılarda hak ihlali olduğu gerekçesiyle Acun Medya’ya 84 bin lira tazminat verildi.

Acun Medya O Davayı Kaybetti!

Acun Medya ile şarkıcı Emrah arasındaki telif davası sonuçlandı. O Ses Türkiye, Yetenek Sizsiniz ve Rising Star programlarında kullanılan şarkılarda hak ihlali olduğu gerekçesiyle Acun Medya’ya 84 bin lira tazminat cezası verildi.

MADDİ VE MANEVİ TAZMİNAT CEZASI VERİLDİ

İstanbul Fikri ve Sınai Hakla Hukuk Mahkemesi’nde gerçekleşen duruşmada Emrah Erdoğan’ın avukatı dava için ısrarcı olurken Acun Medya avukatı davanın reddedilmesini talep etti. Emrah Erdoğan’ın Unutabilsem, Götür Beni Gittiğin Yere ve İhtiyacı Var şarkıları için maddi ve manevi hak ihlali kararı veren mahkeme, 54 bin lira maddi, 30 bin lira manevi tazminat bedelinin şarkıcı Emrah’a ödenmesine kararını verdi.

İSTENEN MİKTAR FAHİŞ BULUNMUŞTU

Şarkıların izinsiz kullanılması ve programlarda şarkıcıdan habersiz kullanılmasına yönelik açılan dava sonucu ortaya çıkan tazminat bedelini aşırı bulan Acun Medya itirazlarını belirtmiş ve bu gerekçeyle davanın reddini talep etmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER