Alaattin Çakıcı'nın danışmanından 'Mükremin Gezgin' adımı

Alaattin Çakıcı'nın başdanışmanı Gazeteci Ferhat Aydoğan, Mükremin Gezgin olayı hakkında ortaca ilçe emniyet müdürlüğünde suç duyurusunda bulundu.

Alaattin Çakıcı'nın danışmanından 'Mükremin Gezgin' adımı

TikTok fenomeni Mükremin Gezgin’in doğum mizansenli videoları sosyal medyada olmuştu.

Alaattin Çakıcı’nın başdanışmanı Ferhat Aydoğan, videoların ardından bebeğin ailesinden, hastane yönetiminden ve Mükremin Gezgin'den şikayetçi oldu.

Aydoğan şikayetinde şu ifadeleri kullandı;

"Başta Mükremin Gezgin olmak üzere, videoya alet edilen ve psikolojik, ruhsal gelişimi olumsuz yönde etkilenebilecek olan bebeğin ailesinden, ebeveynlik görevlerini yerine getirmedikleri ve çocuğun haklarını hiçe sayarak bir alet gibi kullanılmasına aracı oldukları için şikayetçiyim.

Ayrıca, bu suça alet olan hastane yönetiminden ve suça sessiz kalarak, ortak olarak eylemin işlendiği sırada Mükremin Gezgin isimli şahısla birlikte hareket eden ilgili doktor, hemşire ve hasta bakıcılardan şikayetçiyim.

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'nın devreye girerek hastane hakkında soruşturma başlatmasını ve bu kurum hakkında gereğinin yapılmasını,

Ayrıca, bu suça yardım eden ve ortak olan sağlık personelinin meslekten ihraç edilmesi hakkında şikayetçiyim. Sergiledikleri tutum ve davranış hem özel hastanelerin hem de Türkiye Cumhuriyeti'ndeki tüm sağlık örgütünün itibarını zedelemiş, töhmet altında bırakmıştır.

Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi uyarınca, çocuğun yüksek yararı göz önünde bulundurularak Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın devreye girmesini ve videodaki bebeğin ailesinden alınarak Devlet korumasına alınmasını kamu adına talep ediyorum.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2022, 09:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER