Bizimkiler'in Cemil'i oyuncu Uğurtan Sayıner öldü: Uğurtan Sayıner kimdir?

Türk televizyonunun en uzun süren dizilerinden Bizimkiler'de Cemil'i canlandıran tiyatro sanatçısı Uğurtan Sayıner hayatını kaybetti. Uğurtan Sayıner kimdir?

Bizimkiler'in Cemil'i oyuncu Uğurtan Sayıner öldü: Uğurtan Sayıner kimdir?

Türk televizyonunun en uzun süren dizilerinden olan, 1989- 2002 yılları arasında yayınlanan 'Bizimkiler' dizisinde Cemil karakterini canlandıran tiyatro sanatçısı 77 yaşındaki Uğurtan Sayıner, hayatını kaybetti.

Sayıner'in akşam saatlerinde İzmir Karşıyaka'daki evinde rahatsızlandığı ve vefat ettiği belirtildi.

Sayıner ileri yaşla beraber, yeme bozukluğu ve sıvı elektrolit dengesizliği sebebiyle geçen yıl İzmir Eşrefpaşa Hastanesi’nde tedavi görmüş, sağlığına kavuşması sonrası taburcu edilmişti.

Uğurtan Sayıner kimdir?

İktisat fakültesi mezunu olan Sayıner, 1962 yılında sanat hayatına tiyatro ile başladı. İttihat ve Terakki Tiyatrosu, TÖS Tiyatrosu, Arena Tiyatrosu, Gen – Ar Tiyatrosu, Üç Maymun Kabare, ve Ercan Yazgan – Bülent Kayabaş topluluklarında çalıştı. Sinema ve televizyon dizilerinde de rol alarak, Bizimkiler dizisinde canlandırdığı “Sarhoş Cemil” karakteriyle zirveye çıktı.

Uğurtan Sayıner, Perihan Abla, İki Koca Adam, Avanak Dedektör, El Kızı, Küçük Esnaf, Herakles, Heykelin Sırrı, Yağmurdan Sonra, Bir Kurşun, Bizimkiler gibi dizi film ve filmlerde rol almıştı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER