Cengiz Kurtoğlu, Mustafa Can'a neden saldırdı: İki taraftan flaş açıklamalar

Sarıyer'de dün akşam çıkan tartışmada iş adamı Mustafa Can'a bıçakla saldıran şarkıcı Cengiz Kurtoğlu gözaltına alındı. Bugün iki taraf da açıklama yaptı

Cengiz Kurtoğlu, Mustafa Can'a neden saldırdı: İki taraftan flaş açıklamalar

İstanbul Sarıyer'de bir restoranda meydana gelen olayda iş adamı Mustafa Can'la ünlü şarkıcı Cengiz Kurtoğlu arasında tartışma çıktı.

Kurtoğlu, Mustafa Can'a servis bıçağıyla saldırdı. 

Olaydan sonra çevredekiler araya girerek duruma müdahale etti.
 
Olay yerine gelen polis ekipleri Cengiz Kurtoğlu'nu gözaltına alırken yüzünden yaralanan Mustafa Can, şikayetçi oldu. 

Polis merkezine götürülen Cengiz Kurtoğlu'nun ilk ifadesinde, Can'la Orhan Gencebay'a ve diğer sanatçılara hakaret ettiği için tartıştığını söylediği iddia edildi.

Yaşananların ardından bugün ‘2. Sayfa’ programına katılan Mustafa Can, olaylı geceyi anlattı:

- Keşke yaşanmasaydı, hâlâ şoktayım. Tolga Yüce’yle 1 ay önce tanıştık. Arayıp pazartesi günü için doğum günü olduğunu söyleyerek davet etti. Arkadaşım Mehmet’i de davet etti ama o ‘Bence gitmeyelim. Onların alanları başka biz onlarla ne paylaşacağız’ diyerek gitmek istemedi. Ben de gitmesem ayıp olur diye düşündüm. Hediyemizi alıp partiye gittik.

- 7-8 kişilik bir gruptu. Tanıdık olarak bir Erol Köse ve Tolga Yüce vardı. Bir kadın vardı tanıyordum ama kim olduğunu çıkaramadım birine sorunca Esra Sönmezer olduğunu öğrendim. Aramızda normal bir muhabbet ediyoruz bana o arada bir bardak içki ikram ettiler. Sonra Cengiz Bey geldi. Normal konuşurken Cengiz Bey konuyu Bulgaristan’dan açtı ben de Boşnak olduğum için muhabbete dahil oldum.

- Cengiz Kurtoğlu Bulgaristan vatandaşı olduğunu söyledi ben de hangi bağdan dolayı bu vatandaşlığı aldığını sordum. O da ‘işin orasını boşver’ dedi. 

- Oradaki şarkıcılardan bahsederken konu Kadir İnanır’dan açıldı. Hatta kendileri arayıp durumu hakkında bilgi falan aldı. Sonra Orhan Gencebay’dan konu açıldı. Konuşurken ‘Sevim Emre Hanım’a dua etsin. Onu derleyip toplayan o’ dediler. Bulgaristan’daki roman asıllı şarkıcılardan konuşurken Orhan Gencebay’ın roman asıllı olup olmadığını sordum. Cengiz Kurtoğlu önce duraksadı sonra birkaç dakika sonra ‘Hayır’ dedi. Yanımdaki Tolga Yüce elimi sıkıp ‘Abi bir şey sorma’ dedi. ”

- O esnada da Cengiz Kurtoğlu kafasını eğdi, triplere girmeye başladı. Sonra da küfür ederek ‘kalk ulan oradan’ dedi. Şimdi bir suçum yokken böyle bir terbiyesizliğe maruz kaldım. Beni oradan ‘abi o kafayı buldu sen üsteleme’ falan diye beni oradan götürmeye çalıştılar. Biz de Esra Sönmezer ile çıkışa doğru yürüyorduk. Arkamı döndüm Cengiz Kurtoğlu ve 4-5 adam arkamdan geldi. Kurtoğlu, masadan servis bıçağını alıp direk üzerime geldi. Esra Sönmezer’den başka kimse araya girmeye çalışmadı. Hatta Cengiz Kurtoğlu üzerime gelince araya Esra Hanım girdi.

- Önce yumruk salladı ama boşa çıktı. Sonra bıçakla önce burnuma sonra yanağıma saldırdı. Düşmanca ve katilce bir saldırıda bulundu. Sonra karakola gittim oradan da hastaneye. Cengiz Bey benden özür dilerse şikayetimi geri çekebilirim. Bana bıçağın keskin olmayan tarafıyla saldırdı. Ben bu olaydan önce Cengiz Kurtoğlu’nu severdim. Ben ondan böyle basit bir savunma beklemiyordum. Kurtoğlu bana saldırırken kimse gelip onu durdurmaya çalışmadı. Sadece Esra Sönmezer araya girdi.

Öte yandan sosyal medya hesabından açıklama yapan Cengiz Kurtoğlu şöyle konuştu:

- Öncelikle böyle bir haberle sizlerin karşısına çıkmak istemezdim. Bir konuya açıklık getirmem gerekiyor. Ben de herkes gibi kendine ait değer yargıları olan bir insanım. Eş aile, dost gibi konularda ise oldukça hassasım. Sevdiklerime karşı söylenen haksız bir söylemi asla kabul edemem.

- Böyle tartışmanın ‘Bıçaklı Saldırı’ olarak lanse edilmesinden dolayı oldukça üzgünüm. Bu konuyla alakalı hukuki süreci avukatım başlatıp takip edecek. Bu bilgi kirliliğinin ortadan kalkması adına da olaya ait görüntülerin orijinal ve montajsız halini sizlerle paylaşıyorum. Olay artık kamuoyunun takdirindedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER