Cüneyt Arkın'ın kitabında yazdığı Kemal Sunal anısı Orhan Gencebay'ı çıldırttı!

Türk sinemasının efsane ismi Cüneyt Arkın'ın yazdığı kitabında Kemal Sunal'la ilgili bir anısına Orhan Gencebay sert tepki gösterdi

Cüneyt Arkın'ın kitabında yazdığı Kemal Sunal anısı Orhan Gencebay'ı çıldırttı!

Türk sinemasının efsane ismi Cüneyt Arkın'ın "Benim Kahramanım Türk Halkıdır" isimli kitabı çıktı.

Kitapta Kemal Sunal'la ilgili anılar, Orhan Gencebay'ı sinirlendirdi.

Kitapta Arkın, "Bir gün Hilton’un lobisinde (Kemal Sunal'la) oturuyoruz. Gözü bir yere takıldı. Baktım, 60 yıllık müzik birikiminin üzerine çökmüş Arap’tan yürüttüğü şarkılarla bir anda meşhur olmuş bir arabeskçi.  Asansöre bindi, yukarı çıktı. Kemal Sunal, ‘Bu herif gibiler ancak asansörle yükselir’ dedi” ifadelerine yer verdi. 

Kitaptaki başka bir bölümde ise, "Yılmaz Kalkavan’ın yemeğine davetliyiz. Kemal Sunal ve ben iki dirhem bir çekirdek giyinip, davetin yapıldığı otele gittik. Lobi kalabalıktı. Millet asansör bekliyordu, sıraya girdik. O meşhur arabeskçi yine geldi. Yanında televizyoncular, gazeteciler ve dostları vardı. Bizi görünce sevinir gibi yaptı, sonra sinsice sırıttı. ‘Kemal Bey, sizi görmek ne güzel çok sevindim. Bana resminizi imzalar mısınız?’ Aklınca dalgasını geçiyordu. Kemal hiç duraksamadı, fotoğrafını çıkardı: ‘Hay hay efendim, isminiz neydi?" diye yazdı.

Kitapta adı geçen arabeksçinin Orhan Gencebay olduğu yayılınca, Gencebay 2. Sayfa programının canlı yayına katıldı ve, "Cüneyt Arkın'ın yazdığı söylediği her şey yalan, Benim Kemal Sunal'la hiçbir problemim yoktu. Çok sevdiğim takdir ettiğim bir oyuncu Kemal Sunal. Cüney Arkın, neden bana iğrenç davranıyor. Benimle neden uğraşıyor. Ben ona hiçbir şey yapmadım. Ben hayatımda kimseyi kırmadım. Ben şarkılarımı başkalarından almadım. Beni Türk halkı buralara getirdi." diye konuştu.

Canlı yayında Gencebay'ın elinde telefonu alan hayat arkadaşı Sevim Emre, "Avukatlarla konuştum Cüneyt Arkın'ın kitaplarını toplatacağım. Kitabının reklamını yalanlarla, iftiralarla, Orhan Gencebay'ı kullanarak yapamaz." dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2022, 12:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER