CZN Burak rüşvet iddialarıyla tutuklandığı söylenen annesiyle ilgili ilk açıklamayı yaptı!

Çapa Tıp Fakültesi'nde bazı doktorların rüşvet talep ettiği bilgisi üzerine başlatılan operasyonda 3 kişi tutuklandı. Tutuklananlar arasında "Czn Burak" ismiyle tanınan Burak Özdemir'in annesinin olduğu da öne sürüldü. Özdemir, yaptığı açıklama ile iddiaları yalanladı

CZN Burak rüşvet iddialarıyla tutuklandığı söylenen annesiyle ilgili ilk açıklamayı yaptı!

Çapa Tıp Fakültesi'nde ameliyatlarını öne aldırmak isteyen hasta yakınlarından para talep ettiği iddia edilen doktorlara operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında aralarında ünlü Profesör Dr. Mazhar Alp Bozbura ve eşi Didem Bozbura'nın da bulunduğu 3 kişi tutuklandı.

'Hukuki haklarımı savunacağım'

İstanbul Emniyeti'ne bağlı Fatih Asayiş Büro Amirliği ekipleri Çapa Tıp Fakültesi'nde bazı doktorların rüşvet talep ettiği bilgisi üzerine çalışma başlattı. Çalışma kapsamında ameliyatları öne aldırma ve vaadiyle rüşvet talep eden şüphelilerden birinin Profesör Dr. Mazhar Alp Bozbura olduğu belirlendi. Yürütülen takipler sonucu Bozbura'nın hasta yakınlarına Kapalıçarşı'dan pırlanta aldırdığı belirlenince operasyon için düğmeye basıldı.

Tutuklananlar arasında yer alan Didem Bozbura'nın "Czn Burak" ismiyle tanınan Burak Özdemir'in annesi olduğu öne sürüldü. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Özdemir, "Anne gibi kutsal ve hassas bir konuda bile canımı yakarak üzerimden prim yapmaya çalışan bütün basın yayın organlarını kınıyorum. Ev hanımı olan annemi bile kullanarak bütün bu karalama haberlerini yapanlara karşı bütün hukuki haklarımı savunacağımı belirtmek isterim" ifadelerini kullandı.

'Hiç kimsenin hakkını yemedim'

Özdemir, açıklamasının devamında şu satırlara yer verdi: "Hayatım boyunca hiç kimsenin hakkını yemedim. Kendimi bildim bileli sadece okudum çalıştım kimseye bir yanlışım olmadı.Ancak annem üzerinden bile karalama yapmaya çalışan insanların ben ne amaçla yaptığını çok iyi biliyorum.Bütün sevenlerimizin destekleri için çok teşekkür ederim."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER