Erkan Yolaç'tan kötü haber: Erkan Yolaç kimdir?

Ünlü sunucu Erkan Yolaç'tan üzen haber: Erkan Yolaç kimdir?

Erkan Yolaç'tan kötü haber: Erkan Yolaç kimdir?

Ünlü sunucu Erkan Yolaç'tan üzücü haber geldi. 

‘Evet- Hayır’ yarışma programıyla tanınan sunucu Erkan Yolaç, rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırıldı ve yoğun bakıma alındı.

Eşi Asuman Yolaç, Erkan Yolaç’ın 10 gündür yoğun bakımda olduğunu söyledi.

9 Temmuz'da Erkan Yolaç'ın Covid'e yakalandığını kaydeden Asuman Yolaç şunları söyledi: 
"Zatürresi nüksetti. Ara ara yoğun bakıma giriyor, çıkıyor. Tedavi sırasında ‘Akciğerlerde bir mantar mikrobu oluştu ama tehlikeli olmayan bir şey’ dediler. Bilinci yerinde, sohbet ediyoruz. Çok sağlam bünyesi varmış. İnşallah aramıza dönecek."

ERKAN YOLAÇ KİMDİR?

24 Şubat 1935 Kırklareli Babaeski doğumlu olan Erkan Yolaç şeker fabrikasının revirinde doğmuştur. Babası Mehmet Yolaç Edirne'lidir. 6 yaşındayken İstanbul'a taşınmışlar.

Yolaç, önce Saint-Joseph Fransız Lisesi'nde sonra Kenan Evren Anadolu Lisesi'nde sınıfta kaldı. Babasının işi gereği Kastamonu'ya taşındılar. Burada lisedeyken edebiyat öğretmeni Rauf Mutluay'ın yönlendirmesiyle belediye mikrofonlarından sunum yaptı. Belediye başkanı Osman Zeki Oktay'ın da sunumunu beğenmesiyle tüm anonsları o yapmaya başladı.

1960 yılında Ankara Radyosu'nun sınavlarını kazanarak orada çalışmaya başladı. İlerleyen yıllarda Huysuz Virjin, Orhan Boran, Leyla Sayar gibi isimlerle sahnelerde yer aldı. Ancak 'Evet-Hayır'' yarışmasıyla tanındı. 1976 Türkiye güzeli Asuman Tuğberk ile evli olan Yolaç, Amerika'ya gittiği süreçte zatürre olmuş ve tedavi görmüştü. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER