Gülben Ergen, koronavirüsü nedeniyle duruşmaya katılmadı

Ses sanatçısı Gülben Ergen'in eski eşi Erhan Çelik'e hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı davaaya koronavirüsü korkusu nedeniyle katılmadığı ileri sürüldü

Gülben Ergen, koronavirüsü nedeniyle duruşmaya katılmadı

Gülben Ergen, eski eşi Erhan Çelik'e alenen hakaret ettiği iddiasıyla 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası ile yargılanmasına başlandı.
Ancak Gülben Ergen, İstanbul 37. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya katılmadı. Duruşmada Ergen'in avukatı Emek Emre, "Müvekkilim Ankara'da. Koronavirüs tehlikesi nedeniyle uçağa binemedi. Bu yüzden de İstanbul'a gelemedi. Müvekkilim de esasen yargıcın huzurunda beyanda bulunmak istemektedir. Bir sonraki celse hazır olacaktır" dedi.

Erhan Çelik'in avukatı Ahmet Avşar ise, müvekkilinin babası rahmetli olduğu için duruşmaya katılamadığını ve şikayetlerinin devam ettiğini belirterek, davaya katılma talebinde bulundu. Avşar, "Sanığın ifadesinin alınmadan beraat kararı verilmesi talebinin reddine ve ayrıca zorla getirilmesine karar verilsin" dedi.

Sanık Ergen dinlenildikten sonra müşteki Çelik'in dinlenilip dinlenilmeyeceğine karar verileceğini vurgulayan mahkeme, duruşmayı erteledi.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2020, 23:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER