Koronavirüse yakalanan ünlü sunucu Burak Akkul hastalığın nasıl ilerlediğini anlattı!

Çok Gezenti adlı programda eşiyle birlikte dünyayı dolaşan ünlü sunucu Burak Akkul, geçtiğimiz günlerde koronavirüs şüphesiyle Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne yatırıldığını söylemiş ancak 5. gün olmasına rağmen henüz kendisine bilgi verilmediğini açıklamıştı. Dün, Akkul'un koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi

Koronavirüse yakalanan ünlü sunucu Burak Akkul hastalığın nasıl ilerlediğini anlattı!

Çok Gezenti adlı programda eşiyle birlikte dünyayı dolaşan ünlü sunucu Burak Akkul, geçtiğimiz günlerde koronavirüs şüphesiyle Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne yatırıldığını söylemiş ancak 5. gün olmasına rağmen henüz kendisine bilgi verilmediğini açıklamıştı.

Testi pozitif çıktı

Koronavirüs testinin pozitif çıkacağını düşündüğü belirten ve video çekerek Twitter hesabından paylaşan Akkul'a doktorlar dün haberi verdi. Akkul'un koronavirüs testi pozitif çıktı. Hastalığın nasıl bulaştığını ve nasıl ilerlediğini katıldığı programda anlattı. Akgül, "İngiltere'den gelince evdeki 2. günümde ağırlaştım. Ateşlenince hastaneye gittik, serumlar verilince ateş düşüyor ancak gün içinde 3-4 defa yeniden yükseliyordu" diye konuştu.

Kuru öksürükle başlamış

Bir televizyon programına canlı bağlanan Akkul, hastalığın ilk olarak kuru öksürük ile başladığını söyledi. Akkul, tedavi sürecinde öksürüklü ateşin olduğu hastalıklarda kullanılan ilaçların verildiğini ve ateşinin seyrinin sürekli değiştiğini açıkladı. Akkul, eşinde ise hastalık semptomları bulunmadığını ancak yetkililerin eve gelerek test yaptıklarını belirtti.

'Ateş ve halsizlik vardı'

Hastalığın seyrini anlatan Akkul şöyle konuştu: "4 Mart'ta İngiltere'ye gittik. Bir kaç gün sonra öksürük ve ateş başladı. Belçika çekimlerini iptal edip Türkiye'ye geldik. Ben de bademcik iltihabı var ve senede 2 defa öksürük oluyor. O olduğunu sandım ilk başta, kuru bir öksürüktü.

İngiltere'den gelince evdeki 2. günümde ağırlaştım. Ateşlenince hastaneye gittik, serumlar verilince ateş düşüyor ancak gün içinde 3-4 defa yeniden yükseliyordu. Ateş ve halsizlik vardı. Çok ihtimal vermedim.

'Kimden bulaştığı mümkün olmuyor'

Tekrar ateşlenince Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvurdu. Bugün hastanede 5. günüm ve koronavirüs test sonuçlarım pozitif çıktı. Ama bugün ilk defa ateşli öksürük yoktu. 6 gündür bu hastalığı çekiyorum. Kimden nasıl bulaştığını bilmek mümkün olmuyor"

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2020, 13:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER