Masterchef finali öncesi Somer Sivrioğlu'dan şaşırtan sözler: İlk 10'a giremez!

Masterchef Türkiye jürisinde yer alan şef Somer Sivrioğlu, NeyseNe kanalının Loş Sohbet programında şaşırtan ifadeler kullandı

Masterchef finali öncesi Somer Sivrioğlu'dan şaşırtan sözler: İlk 10'a giremez!

TV8'de ekrana gelen Masterchef Türkiye yarışmasının finali öncesi jüri üyesi şef Somer Sivrioğlu, NeyseNe kanalının Loş Sohbet programında açıklamalarda bulundu.

Sivrioğlu, "Türk mutfağı dünyanın en iyi üç mutfağından biri” iddiasına karşı çıkarak, “Bizim aşçılardan çıktı herhalde ‘Türk mutfağı dünyanın en iyi 3 mutfağından biridir. Ben şöyle soruyorum 1. kim? Ve sıralamayı kim yaptı? Yok böyle bir şey" diyen Sivrioğlu “Peki saygı gören bir mutfak mı?” sorusuna ise “Dünyada hiç değil. Türk mutfağı ilk 10’da sayılmaz” diye konuştu.

Sivrioğlu, "Bu durumun nedeni yüzde 90 pazarlama eksikliği. Ama çok egosantrik bir yaklaşımımız var. Dünyada öğrenmediğim çok az mutfak kaldı. Hala öğreniyorum. Ama bir tek Türkiye’de ‘dünya mutfağı’ ve ‘Türk mutfağı’ diye iki mutfak var. Mesela bir şef ‘Ben dünya mutfağı üzerine çalışıyorum’ diyor. Ben de ‘Başka hangi mutfaklar var?’ diyorum. Bildiğim kadarıyla çok kısıtlı bir Mars mutfağı var. Türk mutfağı ve dünya mutfağı, yok öyle bir şey” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER