Nurgül Yeşilçay'dan 'Avrat Otu!'

Ünlü oyuncu Nurgül Yeşilçay'ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle 'Avrat Otu' adını verdiği kişisel bir sergi açtığı belirtildi.

Nurgül Yeşilçay'dan 'Avrat Otu!'

Ünlü dizi ve sinema oyuncusu Nurgül Yeşilçay'ın bir başka özelliği daha ortaya çıktı. Yeşilçay ayrıca resim de yaptığı açtığı sergiyle gösterdi. 
Habertürk yazarı Esin Övet bugünkü yazısında Yeşilçay'ın sergisiyle ilgili bilgi verdi.

"Tam da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü zamanı denk geliyor Nurgül Yeşilçay’ın “Avrat Otu” adını verdiği kişisel sergisi.

Nurgül Yeşilçay, “İyilik İçin Sanat Derneği” adını verdiği ilk kişisel sergisini açmaya Emine Bulut’un feryadından sonra karar vermiş.

Eşi tarafından kızının ve tabii tüm Türkiye’nin önünde öldürülen Emine Bulut. Çünkü insanlık onu kurtaracağı yerde kamerasına sarılmıştı" ifadelerini kullanan Övet, şöyle devam etti:

"İşte Nurgül de, “Bir kadının gözlerimizin içine baka baka ‘Ölmek istemiyorum’ diye haykırdığını görünce, bu sergideki temama karar verdim. Duygularımı resimlerle anlatmak istedim. Bu sergiyle eserlerimi geniş kitlelere yayarak daha yüksek bir ses çıkması için elimden geleni yapacağım. Kadınlığın farklı hallerini kafama takmış durumdayım” diyor. İşte budur. Tüm kadınlar takmalı kafalarına.

Kadının değerini. Kadının yaptıklarını. Kadının yapabileceklerini. Kadının kadına değer vermesi gerektiğini. Bu yüzdendir ki, Nurgül Yeşilçay’ı alkışlıyorum. Hem de canı gönülden. Hem de en yürekten.Sergi 11 Mart’ta İstanbul’daki Anemas Zindanları’nda açılacak. 

Ben de merakla bekliyorum. Koşa koşa gideceğim. Ellerine sağlık Nurgül Yeşilçay."
 

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2020, 14:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER