Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde flaş gelişme!

Beşiktaş eski yöneticisi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun 27 Ocak'ta İstanbul'daki restoranında uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetmesine ilişkin aranan son firari sanık da Esenyurt'ta polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla yakalandı.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde flaş gelişme!

İstanbul Yeşilköy'de, 27 Ocak günü avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu ortağı olduğu balık restoranında öldürülmüştü. Olaya ilişkin Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede 10 kişi hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edilirken, diğer 9 sanığın ise değişen oranlarda hapisle cezalandırılması istenmişti.

Hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edilen ve firari durumda olan son sanık Serkan Dakman yakalandı. Dakman Esenyurt'ta yakalanmasının ardından işlemleri için emniyete götürüldü.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Serkan D'nin "tasarlayarak kasten öldürmeye iştirak" suçundan ağırlaştırılmış müebbet ile "silahla kasten yaralamaya iştirak" ve "silahla birden fazla kişiyle birlikte iş yerinde geceleyin yağmaya teşebbüs" suçlarından 3 yıl 9'ar aydan 10 yıl 6'şar aya kadar hapisle cezalandırılması isteniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER