Teşkilat dizisindeki karakterin adı gündem oldu: 'Oradan terörist çıkmaz'

Kamu yayıncılığı yapan TRT’nin haberlerinden dizilerine birçok programı tartışma konusu. En son “Teşkilat” dizisi de bir bölümündeki karakter nedeniyle Meclis gündemine taşındı.

Teşkilat dizisindeki karakterin adı gündem oldu: 'Oradan terörist çıkmaz'

Gazete Duvar'ın Duvar Arkası bölümünde yer alan habere göre, Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, dizinin bir bölümünde canlı bomba eylemlerinin talimatını veren karaktere Türkiye’nin en güzel ilçelerinden biri olarak tanımladığı "Samandağ" isminin verilmesini eleştirdi.

Hatay’a bağlı Samandağ ilçesinin yoğun olarak Alevi vatandaşların yaşadığı, doğası, hoşgörüsü, vatan, millet sevgisi, barışın ve huzurun adresi olmasıyla ön plana çıktığını söyleyen Güzelmansur, Meclis Genel Kurulu’nda, “Samandağ'dan bilim insanı çıkar, iş insanı çıkar, sanatçı çıkar, asker çıkar, polis çıkar, vatana, millete hizmet edecek her meslekten insan çıkar ama terörist çıkmaz. Dolayısıyla bir teröriste, bir bölücüye 'Samandağ' ismi de verilmez. Ya bu dizinin senaryo yazarları yaratıcılıklarını kaybetmişler ya da millette 'subliminal' bir algı oluşturmak istiyorlar. Her iki durumu da kınıyorum” diye seslendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER