Ünlü Rapçi Sagopa Kajmer Hakkında Flaş Karar!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, özellikle genç kesime hitap eden ve milyonların severek dinlediği ünlü rapçi Sagopa Kajmer'i klibinde sigaraya özendirdiği gerekçesiyle soruşturmaya yer olmadığına karar vererek dosyayı RTÜK'e gönderdi

Ünlü Rapçi Sagopa Kajmer Hakkında Flaş Karar!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, özellikle genç kesime hitap eden ve milyonların severek dinlediği ünlü rapçi Sagopa Kajmer'i klibinde sigaraya özendirdiği gerekçesiyle soruşturmaya yer olmadığına karar vererek dosyayı RTÜK'e gönderdi.

SAVCILIĞA İFADE VERDİ

Sagopa Kajmer olarak tanınan rapçi Yunus Özyavuz, Youtube'de yayınlanan "Toz taneleri" adlı klibinde sigara içerek insanları sigaraya özendirdiği gerekçesiyle başlatılan soruşturma kapsamında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına ifade verdi. 

DOSYA RTÜK'E GÖNDERİLDİ

Bir vatandaşın ihbarı üzerine başlatılan soruşturmada savcılık, soruşturma yapılmasına yer olmadığına karar vererek dosyayı RTÜK'e gönderdi.

SUÇLAMALARI REDDETTİ

Özyavuz, savcılık ifadesinde Youtube ile anlaşmalı çalıştıklarımı, onların denetiminden geçen kliplerin yayınlandığını ve suç işlemediklerini belirterek hakkındaki suçlamayı reddetti.

Dosyayı inceleyen savcılık, klip hakkında inceleme yapmaya görevli ve yetkili makamın RTÜK olduğunu belirterek, Özyavuz hakkında soruşturma yapılmasına yer olmadığına karar verdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER