Mardin'in Yeşilli ilçesinde belediye başkanı olarak görev yapan ve 31 Mart'ta yapılacak seçimlerde yeniden aday gösterilen Hayrettin Demir'e ait görüntüler infiala sebeb oldu.2023 yılına ait olan ve belediye başkanının makam odasında çekildiği anlaşılan görüntülerde 57 yaşında ve 7 çocuk babası olan Demir'in belediye personeli olarak görev yapan 25 yaşındaki G.Y.'ye yönelik taciz olarak nitelendirilebilecek hareketleri görülüyor.

Yeni başkandan çok konuşulacak talimat! Yeni başkandan çok konuşulacak talimat!

Mardin Yeşilli Belediye Başkanı Demir'in makam odasında kaydedilen görüntüler kimliği belirsiz kişiler tarafından sosyal medyada dolaşıma sokuldu. Kısa süre içerisinde ilçe halkı arasında dilden dile dolaştı.

Söz konusu görüntülerin ortaya çıkmasının ardından tacize maruz kalan G.Y.'nin belediyedeki görevine son verildiği iddia edilirken ve başka bir belediyede görevlendirildiği belirtildi.

Sosyal Medya-4

Söz konusu görüntüler hakkında halktv.com.tr'ye açıklamalarda bulunan Hayrettin Demir, görüntülerdeki kişinin kendisi olduğunu kabul ederken, hareketlerinin taciz olarak nitelendirilemeyeceğini belirtti. G.Y. ile arasında baba-kız ilişkisi olduğunu belirten Demir, görüntülerin ortaya çıkmasının ardından G.Y.'nin başka bir belediyede görevlendirilmesini  "normal bir prosedür" olarak değerlendirdi.
 

Editör: Nehir Durdağı