Yerel seçimler için geri sayım sürerken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'la ilgili çok çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

tv100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel, "Eşit Ağırlık" isimli programda şu ifadeleri kullandı:

"CHP'de 11 büyükşehirden 5 tanesinde ciddi bir kaybetme endişesi var. Ankara biraz bıçak sırtı.

CHP'deki mevcut kaotik durumdan sayın Yavaş'ın rahatsızlığı olduğunu söylemek isterim. Bütün olan bitene müdahil olmamak istiyor. Yavaş-İmamoğlu arasında arka kapı diplomasisini yürütmek isteyen isimler var. 

Bu süreçte İmamoğlu'nun Yavaş'a ‘Bu süreçten etkilenme, sen yerinde dur, CHP'deki olası bir değişimden sonra tekrar yerel seçimle ilgili bir rüzgar yakalayacağız’ şeklinde haber gönderdiği bilgileri de geldi.

CHP'de Ankara ve İstanbul adına o kadar oksitli alanlar var ki; bir tarafta HDP aday çıkarırsa İstanbul'da kazanma şansı düşüyor, öbür tarafta İYİ Parti ve CHP ittifak yapmazsa Mansur Yavaş'ın Ankara'da aday olmayacağını düşünüyorum. 2019 seçimlerinde adaylık şartıydı, İYİ Parti ve CHP'nin kendi isminde mutabık olması... 

Hatta Kılıçdaroğlu'nun İYİ Parti'den aday olması teklifi 'Eğer İYİ Parti'den aday olursam CHP'nin oyunun tamamını toplayamam riski var, CHP'nin adayı olmayıp İYİ Parti desteklesin ' şartı vardı. CHP'de bu kaotik süreç sağlıklı bir şekilde yönetilemezse ve yerel seçimlerde Yavaş'a uygun bir ittifak modeli olmazsa ben Mansur Yavaş'ın Ankara'da aday olmayacağını düşünüyorum."

Editör: Grlyrtts