İYİ Parti, yerel seçimlerden beklediği sonucu alamadı. Partinin Türkiye'de seçimi kazandığı tek il Nevşehir oldu. İYİ Parti adayı Rasim Arı yüzde 5223 oranı ve 31 bin 807 oy ile belediye başkanı oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 31 Mart yerel seçimleriyle ilgili flaş açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 31 Mart yerel seçimleriyle ilgili flaş açıklama

Sonuçların ardından İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu da sosyal medyadan şu açıklamayı yaptı:

"Bugün gerçekleşen Mahalli İdareler Seçimlerinde milletimiz kanaatini ve mesajını sandıkta ortaya koymuştur. En önemlisi ülkemiz ve Türk demokrasisi bir kez daha ciddi bir sınav vermiştir. Bu vesileyle özellikle sandıklarda yer alan görevlilerimize ve bize destek veren tüm vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. İYİ Parti olarak seçilen belediye başkanlarını da kutluyor ve milletimize yerelde başarılı hizmetler yapmalarını diliyoruz. Halkımızın sandıkta vermiş olduğu karara elbette saygı duyuyoruz. Bu sonuçları en doğru şekilde okuyarak yol haritamızı belirleyeceğiz. Bu yol haritası dün olduğu gibi bugün de Türkiye’nin milli çıkarlarını ve her Türk vatandaşının hakkını sonuna kadar korumaya odaklı olacağından hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu kapsamda gerek belediye başkanlıkları gerekse belediye meclisi ve il genel meclisi sonuçlarının kesinleşmesiyle beraber tüm istişare ve değerlendirmeleri yaparak milletimizle paylaşacağız."

İYİ Parti'den yapılan açıklamada Meral Akşener'in bugün bir basın toplantısı yapmayı kararlaştırdığı belirtildi.

Bu arada İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi İbrahim Özkan, genel başkan Meral Akşener'in kurultay kararı alarak, yeniden aday olmayacağını açıkladı.
 

Editör: Gürel Yurttaş