Kış mevsimini geçirmek için Karaman'dan Mersin Gülnar'ın Yanışlı Mahallesi'ne göçen Yağal ailesinin kız çocukları Müslüme beş gündür kayıp.

Sarıkeçili Yörükler'den olan Yağal ailesi, 10 Kasım'da konaklayacakları çadırı kurduktan sonra Müslüme'nin kaybolduğunu fark etti. Çadırın önünde oynarken ortadan kaybolan çocuklarını bulamayan aile, yardım istedi. 

200 kişilik ekip, 10 kilometrekarelik dağlık alanı havadan ve karadan tararken, Müslüme'den ize rastlanılmadı. Denizden 75 metre yükseklikteki dağlık ve ormanlık alanda kayıp çocuğu bulmak için bölgeye Jandarma Genel Komutanlığı'ndan 2 uçak ve insansız hava araçları sevk edildi. Köylülerin de destek verdiği arama çalışmalarında iz takip ile kadavra köpekleri de kullanılıyor.  

KAÇIRILMA İHTİMALİ DE DEĞERLENDİRİLİYOR

Jandarma ekipleri, bölgede arama çalışmalarını yürütürken bir taraftan da olayla ilgili incelemesini sürdürüyor. Ekipler, bugüne kadar dağlık bölgedeki 10 kilometrekarelik alanın taranmasına rağmen hiçbir ize ulaşılamayınca çocuğun kaçırılma ihtimalini de değerlendirmeye aldı. Bölgenin sarp kayalık ve ağaçlık olduğu, bu nedenle Müslüme'nin, çadırların olduğu alandan çok fazla uzaklaşma ihtimalinin bulunmadığı üzerinde duruluyor.