Milliyetçi Hareket Partisi'nden 'TikTok kapatılsın' teklifi geldi. MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, TikTok sosyal medya platformunun kapatılması için meclise sunduğu yasa teklifinin detaylarını açıkladı.

MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, ‘’Son zamanlarda biliyorsunuz her gün bir rezalete şahit oluyoruz TikTok ile ilgili. Artık bu görüntülere daha fazla şahit olmak istemiyoruz.’’ dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi'nden yükümlülüğünü yerine getirmeyene ''TikTok kapatılsın'’ önerisi geldi.

Milletvekili Öztürk, ‘’TikTok isimli sosyal ağ sağlayıcının Türkiye temsilciliği tarafından yerel ahlak yararına, kamu yararına, Türk toplumunun; gelenek, görenek, örf ve adetlerine aykırı tüm içerikler yayına girmeden TikTok tarafından erişiminin engellenmesini öngörüyoruz.’’ dedi.

Sosyal medya uygulamalarına girerken cep telefonu numarası istenme zorunluluğunun da teklifte yer aldığını belirterek; ‘’Böylelikle toplumda itibar suikastı, kişi haysiyetine, gururuna ilişkin tüm suçları işleyenlere çok daha hızlı bir şekilde ulaşabilecek ve trollüğün önüne geçilecektir. Suçun kim tarafından işlendiğini çok açık bir şekilde görme imkanına kavuşacağız.’’  dedi.

Özgür Özel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a dikkat çeken hediye: "Payidar Gondol" ne anlama geliyor? Özgür Özel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a dikkat çeken hediye: "Payidar Gondol" ne anlama geliyor?

Öztürk, sayaç uygulamasıyla kullanıcının sosyal medyada ne kadar zaman geçirdiğini görebileceğini, ve geri sayım özelliğiyle süre sonunda uygulamanın otomatik olarak kapanacağını belirtti; ‘’Böylelikle dijital bağımlılık ve ekran bağımlılığının önüne geçilecek.’’ ifadelerini kullandı.

Editör: Nehir Durdağı