Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, TBMM Genel Kurulunda Bakanlığının 2024 yılı bütçesine ilişkin yaptığı konuşmada tarikat iddialarına cevap verdi.

MEB'den yarıyıl tatili öncesi sürpriz karar! Karne hediyesi gibi MEB'den yarıyıl tatili öncesi sürpriz karar! Karne hediyesi gibi

Tekin, şunları söyledi:

"Milli Eğitim Bakanlığının şu anda 2023 yılı itibarıyla geçerli 2 bin 709 tane protokolümüz var. Bu protokollerden 1167 tanesi resmi kurumlarla, 550 tanesi STK'lerle, 986 tanesi ise TEMA'dan Kızılay'a bir sürü STK'yle. Bunların içerisinde, sizin 'tarikat cemaat' dediğiniz, bizim 'STK' dediğimiz yapılarla toplasanız 10 tane protokolümüz vardır. Bu protokollerle bize hizmet eden, bize destek olanlara da teşekkür ediyorum. Onlarla da protokol yapmaya da devam edeceğiz. Çünkü onlar çocukların dağa çıkmasını engelliyor. Onlardan siz bunun için rahatsızsınız. Protokol yaptığımız bu sivil toplum örgütleri sizin çocukları dağa çıkarmanıza engel olduğu için çatlıyorsunuz. Ben STK'lerle protokol imzalamaya devam edeceğim. Çocuklarımın dağa çıkmaması için sizin insan kaynağınıza insan yetiştirmemek için buna devam edeceğim. 2024 bütçemize desteklerinizden dolayı sizlere ve Sayın Cumhurbaşkanımıza da eğitime bu kadar önem verdiği için teşekkür ediyorum."

Editör: Gürel Yurttaş