Rusya'nın başkenti Moskova'da "Crocus City Hall" adlı konser salonunda 22 Mart akşamı silahlı kişilerce saldırı düzenlenmişti. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, saldırganların otomatik silahlarla salonda rastgele ateş açtıkları görülmüştü. Saldırıyı gerçekleştiren DEAŞ'lı 4 terörist tutuklanırken can kaybı dün itibarıyla 143'e yükselmişti.

22 Mart tarihinde Moskova'da düzenlenen terör saldırısının etkileri devam ediyor.  143 kişinin hayatını kaybettiği  yüzlerce kişinin ise yaralanmasına sebeb olan saldırıyla ilgili yeni bir detay ortaya çıktı.

Rus yerel haber servisi Baza'nın bildirdiğine göre saldırı sırasında alanda bulunan insanlarla ilgili olarak acil servislere kurbanların yakınlarından gelen kayıp ihbarlarını derleyerek bir liste oluşturdu ve bu listeye göre alanda bulunan en az 95 kişinin hala kayıp olduğu belirlendi.

Haber ajansının açıklamasında şu ifadelere yer verildi; "Bu listelerde terör saldırısından bu yana yakınlarının iletişime geçemediği ancak yaralı ve ölü listelerinde bulunmayan kişiler yer alıyor. Bu insanlardan bazıları öldü, ancak henüz kimlikleri tespit edilemedi" 

Avustralya'da AVM'de bıçaklı saldırı: Yüzlerce kişi tahliye edildi! Avustralya'da AVM'de bıçaklı saldırı: Yüzlerce kişi tahliye edildi!

Saldırı makineli tüfek kullanan 4 DEAŞ'lı terörist tarafından gerçekleştirilirken olay yerinde 500'den fazla mermi bulundu. Çatışmadan bu yana geçen günlerde Rus sosyal medya kanalları, kurbanların bulunmasına yardım etme çağrılarıyla doldu. 

Editör: Nehir Durdağı