Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, eşi'in vefatı nedeniyle eski başbakanlardan Tansu Çiller'e taziye ziyaretinde bulundu.

Buna kaza denir mi? TIR'dan otomobilin üzerine beton blok düştü. Ali Günbal öldü Buna kaza denir mi? TIR'dan otomobilin üzerine beton blok düştü. Ali Günbal öldü

Ziyaretin ardından gazetecilere açıklama yapan Destici, Özer Uçuran Çiller'e Allah'tan rahmet diledikten sonra şunları söyledi:

"Türkiye'de yerel seçimden sonra siyasette bir yumuşama havası esti ve esmeye devam ediyor. Genel başkanlar birbiriyle görüşüyor. CHP Genel Başkanı Sayın Özel başta olmak üzere Cumhurbaşkanımızla görüşmeler, makama saygı duyacağı açıklamaları, tüm bunları ülkemiz, milletimiz adına büyük bir kazanç olarak görüyorum.

Belediyeler Birliği seçimlerinde bize de teklif geldi. 

Aynı blok içerisinde yer almamızı, encümen olarak, Sivas Belediye Başkanımızı ya da önereceğimiz bir belediye başkanını yazabileceklerini, diğer kurullarda da görev verebileceklerini ifade ettiler. Ama biz kendilerine teşekkür ettik. Biz Cumhur İttifakı'ndayız. Cumhur İttifakı'nın bir adayı var, biz o listedeyiz. İkincisi, biz DEM Parti'nin olduğu hiçbir listede olmayacağımızı kendilerine ifade ettik. Hem Özgür Özel bey hem de Ekrem Bey aradı. Böyle bir nezaket gösterdiler, biz de kendilerine teşekkür ettik.''


 

Editör: Gürel Yurttaş